Dünyanın Önde Gelen Psikiyatristlerinden Hayatınızı 180 Derece Değiştirebilecek 15 Öneri;

 1. Başkaları için yaşamak yerine kendiniz için yaşayın. Aksi takdirde kendi istediklerinizi değil, başkalarının istediklerini yapmış olursunuz.
 2. Yapacaklarınızı iyi planlayın. Mutluluk için endişelenmeyin. Eğer eylemleriniz doğru planlanmışsa, mutluluk peşinizden gelecektir.
 3. İnsanlar hayatlarından birbirlerini atmazlar. Sadece bir kısmı daha hızı ilerlerken bazıları onlara yetişemezler.
 4. İnsanlar bilgisiz değildir. Tüm insanlar bilgiye sahiptir. Fark, bu bilginin uygulanmasında yatmaktadır. Olgunlaşmış insanlar bilgiyi nasıl uygulayacaklarını bilirler, ancak olgunlaşmamış olanlar bunu bilmezler.
 5. Mantık cinsiyete bağlı değildir. Erkek mantığı ile kadın mantığı arasında bir fark olduğunu düşünmek mantıksızdır.
 6. Herkesi memnun etmek mümkün değildir. Eğer bunun için çok çabalıyorsanız, hemen durdurun kendinizi ya da büyük bir başarısızlığı kucaklamaya hazır olun.
 7. Kitaplar sığ insanlardan daha iyi arkadaştır. Sığ insanlar ile vakit geçirmektense kitap okumak daha ödüllendirici ve eğlencelidir.
 8. Kendinizin en büyük düşmanı sizsiniz. Kendinize çevrenizdeki herkesten daha çok zarar verebilirsiniz. Yani, önce kendinizle yüzleşin.
 9. Eğer kendinizle barışık olursanız, başkalarının hakkınızda ne düşündüğünü düşünmezsiniz.
 10. Arkadaşlarınızla konuşmak iyidir. Ancak düşmanlarınızla konuşmak, sizin dezavantajlarınızdan haberdar olmanızı sağlar. Arkadaşlarınızdan öğrenemediğiniz birçok şeyi onlardan öğrenebilirsiniz.
 11. Maruz kaldığınız hakaret ve eleştiriler size geri adım attırabilir. Yapmanız gereken, onlara kesinlikle kulak asmamak. Yapmak istediğinizi başardığınızda, otomatik olarak yok olacaklar.
 12. Meraklı olmak sorun değil. Asıl olan burnunuza sahip çıkmak. Yani burnunuzu başkalarının hayatına sokmak yerine bilime, felsefeye, hayatı anlamaya zaman ve enerji harcamak sizin için çok iyi olacaktır.
 13. Yalnızlık büyümemize yardımcı olur. Eğer aşkı deneyimledikten sonra karşılaşırsanız, umutsuzluğa kapılmayın, sakin olun ve bunu olumlu bir şekilde yaşayın. Bu duygusal ve ruhsal olarak evrim geçireceğiniz anlamına gelir.
 14. Mutluluk paylaştıkça çoğalır. Daha mutlu olmak için bilginizi ve sevginizi arkadaşlarınızla paylaşın.
 15. Hayat nefret etmek ve kin beslemek için çok kısa. Zamanınızı bunlarla öldürmeyin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: http://filoji.com/dunyanin-onde-gelen-psikiyatristlerinden-hayatinizi-180-derece-degistirebilecek-15-taktik/